Dr. Öğretim Üyesi Devkan KALECİ

İlk ve orta okul eğitimi Malatya’da, lise eğitimini ise Sivas Pamuk Pınar Anadolu Öğretmen Lisesi’nde tamamlayan Devkan Kaleci, Balıkesir Üniversitesi Necatibey Eğitim Fakültesi Fizik Eğitimi bölümünden mezun oldu. Yüksek Lisans ve Doktora eğitimini İnönü Üniversitesi Fizik Anabilim Dalında tamamladıktan sonra 2007’den itibaren İnönü Üniversitesi Eğitim Fakültesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi bölümünde öğretim üyesi olarak çalışmaya başladı. Halen aynı bölümde öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır.

2008 yılında 3 ay süreyle Avustralya Adelaide Üniversitesi’nde, 2013 yılında YÖK bursu ile 3 ay ve 2016 yılında TÜBİTAK bursu ile 6 ay Amerika Birleşik Devletleri’nde ( Texas A&M Üniversitesi, Görselleştirme Bölümü ) ziyaretçi araştırmacı olarak bulundu. Bu üniversitede oyun tasarımı, hikaye yapıları ve bilgisayar grafiği alanında çalışmalar yaptı.

Eğitsel oyun tasarımı ve geliştirilmesi, artırılmış ve sanal gerçeklik uygulaması tasarımı ve geliştirmesi, hikaye yapılarının teorik çerçevelerinin geliştirilmesi, öğrenme yönetim sistemleri konusunda çalışmaları bulunmaktadır. Oyun tasarımı, sanal ve artırılmış gerçeklik alanlarında İnönü Üniversitesi Bilimsel Araştırmalar Biriminde tamamlanmış ve devam etmekte olan projeleri bulunmaktadır. Ayrıca 2014 ( Mersin Üniversitesi ) ve 2015 ( Anadolu Üniversitesi ) Akademik Bilişim Konferanslarında, ‘015 ICITS Sempozyumunda “Blender ile Oyun Tasarımı” ve ITTES 2016 Sempozyumunda “Oyun Tasarımı” kursları vermiştir.